UŚMIECHNIJ WSZECHŚWIAT

blog o tym, co Ty i ja możemy zrobić dla innych

Fundacja Mam Marzenie | 10 piętro z widokiem na marzenia

Słowo się rzekło. Telefon pamięta i przypomina: 27 czerwca – Fundacja Mam Marzenie. Napisałam, że pójdę. Podałam datę. No nie wywinę się.
Ale przecież to zły termin! Tak mi nie pasuje, mogłabym być w tym czasie na trzech innych spotkaniach! I w ogóle po co mi to, nie znam tam nikogo, nie chcę iść!
Telefon niewzruszenie wyświetla przez cały dzień Fundacja Mam Marzenie – 18:00. Blog pamięta, że chciałam pomóc. I ja pamiętam, i pomóc przecież chcę.
No nie wywinę się.10 piętro Hotelu Katowice. To tam spotykają się wolontariusze. Razem ze mną było ze 12 osób, w tym 3 nowe. Podczas zebrania omówiliśmy sprawy dotyczące aktualnych marzycieli. Laura spełnia właśnie swoje marzenie – pojechała do Rzymu na grób Jana Pawła II. Zbliża się mecz charytatywny. Maja czeka na swoje marzenie – zestaw cukierniczy. Wolontariuszka próbuje załatwić bilety do muzeum Manchester United. Dzieje się.

Jest też lista dzieci do poznania. Kto gdzie pojedzie? Może ktoś z nowych? Jak już tu jestem, to czemu nie. Tak więc razem z inną nową osobą i jedną bardziej doświadczoną wolontariuszką pojedziemy do czteroletniego Oliwera, który myśli o locie samolotem. Bo przecież maszyn latających jest wiele, to trzeba dogadać, czy to ma być samolot pasażerski, wojskowy, czy może jednak helikopter.

Na koniec kilka słów wprowadzenia dla nowych wolontariuszy. Jak to wszystko działa, co i jak po kolei. A potem już tylko windą na parter i do domu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz