UŚMIECHNIJ WSZECHŚWIAT

blog o tym, co Ty i ja możemy zrobić dla innych

Czas się zabrać do Robótki!

Blogu, drogi, najdroższy! Tyle czasu było cicho, pusto, smutno. Weź się no wreszcie czymś zajmij! Czas się zabrać do roboty! Albo może do… Robótki!Jest na świecie takie miejsce, gdzie mieszkają dzieciaki-starszaki. Są to osoby niepełnosprawne intelektualnie, często także fizycznie. Co roku wyglądają za świątecznymi kartkami i prezentami. Jeżeli masz więc ochotę sprawić komuś radość, to wybierz jedną, dwie, dwanaście albo pięćdziesiąt osób i napisz do nich. Wyślij życzenia, wymyśl wierszyk, stwórz kartkę, dodaj klocki, cukierki lub korale. Wywołaj uśmiech!

Wszelkie potrzebne informacje i adresy znajdziecie tutaj. Opisano tam każdego z dzieciaków, żeby łatwiej było dopasować prezenty. Mnie najbardziej zauroczyły te dwa opisy:

Michał (63)- Świnki! Prosięta. Michał tak je kocha, że odmówił partycypowania w życiu wiecznym, jeśli po tamtej stronie nie będzie chlewika z inwentarzem.

Halinka (31) – gdy pytać Halinkę, co chciałaby dostać od Mikołaja, albo na urodziny, zawsze odpowiada ‘nie wiem’ i wzrusza przy tym jednym zdrowym ramionkiem. Gdy pytać dalej – zarzuca łapkę na szyję pytającego i zgniata ją w uściskach. Ucieszy ją wszystko. Uwielbia banany i wszystko, co bananowe. Zawsze ogląda dobranocki, więc zna się na bohaterach. No i lubi siadać na kolanach, co z roku na rok wychodzi Kaczce gorzej, ale jeszcze  dajemy radę... 

No to biegiem na pocztę!

1 komentarz: