UŚMIECHNIJ WSZECHŚWIAT

blog o tym, co Ty i ja możemy zrobić dla innych

Na wypadek smutku

Każdy przeżywa czasem kryzysy. Małe, duże, krótkie, długie… Nieważne, czy jest nam smutno, bo odczuwamy ból istnienia, czy wdepnęliśmy w końskie łajno, czy może świeci słońce i widać smugi na świeżo umytych oknach. Ważne, żebyśmy w trudnych chwilach mieli się do kogo zwrócić.

Jak powiedziała Marlene Dietrich, „liczą się tylko ci przyjaciele, do których możesz zadzwonić o 4 nad ranem”. Jeżeli chcecie komuś powiedzieć, że może na Was liczyć i że jesteście gotowi ze spokojem odebrać telefon o każdej porze dnia i nocy, to polecam przygotowanie małego drobiazgu.

Co? Mała karteczka do portfela. Może być wielkości wizytówki, najlepiej zalaminowana. Umieszczamy na niej instrukcję postępowania w razie odczuwania smutku i podajemy swój numer jako telefon alarmowy. Wierzę, że taka mała rzecz, może nieraz bardzo podnieść kogoś na duchu.Dla kogo? Dla przyjaciela, który ostatnio rzadziej się uśmiecha. Nie radzę jednak rozdawać tego typu prezentów na prawo i lewo, bo znajomi przychodzą i odchodzą, a zalaminowany papier się tak szybko nie rozkłada. Moja przyjaźń z obdarowaną osobą chyba już się skończyła i pewnie zdziwiłyby mnie teraz słowa „Dzień dobry. Czy dobrze się dodzwoniłem w sprawie smuteczku?”, jednak słowo się rzekło i raczej nie odpowiedziałabym „Nie, tu pralnia. Proszę spróbować gdzie indziej”.

Co będzie potrzebne? Podstawowa znajomość programu graficznego i ze 3zł do pozostawienia w drukarni w zamian za wydruk i laminowanie.

Droga na skróty: Jeżeli podoba Wam się pomysł, ale słowa „program graficzny” napawają Was strachem, niechęcią lub obrzydzeniem, to zapraszam do ściągnięcia darmowego szablonu, który na pewno bardzo ułatwi Wam pracę ;)

Życzę powodzenia w tworzeniu własnych kart ratunkowych!

Do pobrania:
- wzór, na którym możecie się wzorować (w formacie .jpg): przód i tył
- szablon do edycji (w formacie .psd do edycji w Photoshopie): przód i tył

4 komentarze:

 1. Chciałabym mieć kogoś takiego do kogo mogłabym wykonac telefon o każdej porze ..

  Ona88

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może czasem wystarczy się rozejrzeć dokoła i znajdzie się taka osoba? :) A jak faktycznie nie masz teraz nikogo takiego, to wierzę, że niedługo się to zmieni ;) pozdrawiam!

   Usuń
 2. Miałam przyjaciół ale sama się od nich odwróciłam.Mam nadzieję że kiedyś się to zmieni.Pozdrawiam Cię również ciesze sie że są takie osoby jak Ty! :) Z uśmiechem czytam Twoje posty.

  Ona88

  OdpowiedzUsuń